Svoju kreativnost i imaginaciju KAoperativa je usmjerila na obnovu pojedinih dijelova zgrade Hrvatskog doma kako bi uvjerila Grad Karlovac da postoji društveni interes za tim prostorom.
Projekt sudioničkog upravljanja zgradom Scheier Međimurju i Čakovcu je donio nužan prostor za kulturu, no njegova je budućnost neizvjesna zbog slabo izraženog interesa partnera iz Županije.
Nakon godina preokupacije strategijama preživljavanja, akteri nezavisne kulturne scene u Zadru konačno bi trebali doći do trajnog rješenja za svoje prostorne potrebe, no ne bez izazova.
Aktivacija punog potencijala splitskog Doma mladih i njegova preobrazba u ozbiljan društveno-kulturni centar ovise o rješavanju infrastrukturnih problema i otvaranju široj zajednici.
Sa Srdjanom Cvijetić razgovaramo o prošlosti i budućnosti spomeničkog kompleksa Lazareti te uvjetima i mogućnostima sudioničkog upravljanja ovim važnim kulturnim prostorom.
Riječke udruge u suradnji s Gradom u potrazi su za novim modelom upravljanja prostorima za kulturu koji bi istovremeno osigurao stabilnost, ali i neovisnu poziciju nezavisne scene.
Projekt Centar izvan centra ukazao je kako je gradu, ali i okolici, nasušno potreban prostor poput onoga u koprivničkoj vojarni, kojim upravlja Savez udruga FUNK.
O potencijalima sudioničkoga upravljanja društvenim centrom koji okuplja čak 110 udruga razgovarali smo s Dušicom Radojčić, predsjednicom Zelene Istre i Koordinacije DC Rojc.
U deset godina rada Pogon je postao predvodnik institucionalnih inovacija, a njegovu budućnost odredit će rekonstrukcija zgrade Jedinstva i razvoj postojećeg modela upravljanja prostorom.
Aktivnosti uspostave ili razvoja modela sudioničkog upravljanja u kulturi provode se u više od dvadeset gradova iz cijele Hrvatske u kojima (još) ne postoje takvi modeli upravljanja.
O Štruci kulture, projektu koji će sadržajno revitalizirati prostor Stare pekare u osječkoj Tvrđi, razgovaramo s voditeljicom projekta Željkom Kovačević iz FADE IN-a.